Workshop Tradičná čínska medicína

Zima podľa TČM - Element voda – obličky a močový mechúr.

Nedeľa 15.01.2023
10:00 - 13:00
Cena kurzu: 32 Eur.

Zima je obdobím kedy TVOJE telo potrebuje, aby si so svojou energiou šetril/a. Tak ako energia prírody je v tomto období pomalá až statická, zanorená do seba, aj človek potrebuje spomaliť, vyčkať, neplytvať svojou energiou a chrániť sa pred zimou.

Zima je časom smrti a znovuzrodenia, je to pomyselné ukončenie starého cyklu a zároveň zrod nového. Nasledovaním energie elementu vody na fyzickej, mentálnej aj duševnej úrovni si dokážeš uchovať a kultivovať svoju životnú energiu Qi a vytvárať harmóniu vo všetkých oblastiach života, vrátane zdravia. Je to obdobie kedy je veľmi dôležité sa starať o obličky, najhlbší zdroj energie, sídlo esencie, ktorá TI bola daná do vienka. Posilnením obličiek zároveň posilňuješ aj svoju vôľu.

V neposlednom rade TI silné obličky umožnia čeliť strachu, ktorý je hlavnou emóciou patriacou práve elementu vody. Ponorením sa dovnútra a spomalením v tomto najyinovejšom období roka dokážeš udržať telo v harmónii a psychickom aj fyzickom zdraví.

Príď sa dozvedieť viac.

Čo všetko sa na tomto workshope dozvieš a naučíš?
Množstvo teoretických aj praktických informácii a návodov:

- Čo symbolizuje element voda a ako sa prejavuje jeho nerovnováha na mentálnej, emočnej aj fyzickej úrovni.

- Ako v sebe harmonizovať element vody a ako podporiť správne fungovanie obličiek a močového mechúra patriace podľa Tradičnej čínskej medicíny práve vode.

- Čo spôsobuje ich oslabenie a aj to akými chronickými ochoreniami sa prejavuje (povieme si viac o chronických bolestiach kĺbov a chrbta, osteoporóze, neplodnosti či kvalite vlasov a zubov).

Ako sa starať o svoje zdravie vhodným stravovaním pre toto obdobie.

Techniky na podporu imunity: moxovanie, akupresúra, bylinná terapia.

Základné cviky na spriechodnenie energie Qi v meridiánoch obličiek a močového mechúra.

- Zimné desatoro pre zdravie.

- Afirmácie vhodné na posilnenie elementu vody v nás.

Kurz vedie VERONIKA.

O Veronike:

Veronika Králiková je certifikovaná lektorka jogy z Trenčína, ktorá pôsobí aj ako terapeutka Tradičnej čínskej medicíny. Momentálne sa okrem práce s klientami venuje aj štúdiu Tradičnej čínskej medicíny na Inštitúte TČM v Prahe. Viac o Veronike a jej práci si môžeš pozrieť tu: https://www.revoluciazdravia.sk/

Na kurz je potrebné sa vopred prihlásiť:*

*Po prihlásení ti zašleme na tvoj email platobné údaje. Po zaplatení je TVOJE miesto na workshope rezervované. Absenciu nie je možné nahradiť na inom workshope, či na inej lekcii.