Workshop Tradičná čínska medicína

Neskoré leto podľa TČM - Element zem – slezina a žalúdok.

Piatok 08.09.2023
17:30 - 20:30
Cena kurzu: 36 Eur.

Obdobie neskorého, či babieho leta je obdobím zberu úrody, uskladňovania, prípravy na zimu a celkového harmonizovania energie po horúcom lete, kedy bola všetka naša energia nasmerovaná von. Energia zeme a prechod medzi Yangovou časťou roka a tou Yinovou je vyvažujúca a harmonizujúca energia, ktorá predstavuje nevyhnutnosť návratu do stredu. Tak ako príroda, tak ani človek nedokáže v harmónii žiť stále len aktívne, extrovertne, s pozornosťou obrátenou smerom von tak, ako k tomu nabáda letné obdobie.

Cyklickosť všetkých javov, energií a života v prírode prirodzene prináša po výstupe na vrchol aj zostup zase smerom dolu. Aby sa zo zostupu nestal pád a hlboký prepad, slúži nám vyrovnávajúca a stabilizujúca energia zeme, ktorá dokáže zabezpečiť pokojný prechod aj do pasívnej, introvertnej fázy, kedy potrebujeme obrátiť pozornosť zvonka smerom dnu.

Element zeme nám vyvažuje misky váh, vracia nás do nášho stredu. Jeho základnými vlastnosťami sú stabilita a uzemnenie. A preto zemský element v nás prejavený cez tráviace funkcie sleziny a žalúdka, je základom pre celkovú rovnováhu nášho bytia. Správne fungovanie sleziny a trávenia je predpokladom pre dostatok energie a následne aj pre zdravé fungovanie všetkých ostatných orgánov v našom systéme.

Nasledovaním energie elementu zeme na fyzickej, mentálnej aj duševnej úrovni si dokážeme uchovať a kultivovať našu životnú energiu Qi a vytvárať harmóniu vo všetkých oblastiach našich životov,
vrátane zdravia.

Príď sa dozvedieť viac.

Čo všetko sa na tomto workshope dozvieš a naučíš?
Množstvo teoretických aj praktických informácii a návodov:

- Čo symbolizuje element zem a ako sa prejavuje jeho nerovnováha na mentálnej, emočnej aj fyzickej úrovni.

- Ako v sebe harmonizovať element zeme a ako podporiť správne fungovanie sleziny a žalúdka patriace podľa Tradičnej čínskej medicíny práve elementu zeme.

- Čo spôsobuje ich oslabenie a aj to akými chronickými ochoreniami sa prejavuje (povieme si viac o únave, tráviacich problémoch a problémoch s vyprázdňovaním, gynekologických problémoch, závratoch, ale aj o problémoch so systematickosťou, memorovaním, koncentráciou či nadmerným nekonštruktívnym a zacykleným premýšľaním).

Ako sa starať o svoje zdravie vhodným stravovaním pre toto obdobie.

Techniky na podporu imunity: moxovanie, akupresúra, bylinná terapia.

Základné cviky na spriechodnenie energie Qi v meridiánoch v meridiánoch sleziny a žalúdka.

-  Desatoro pre zdravie a rovnováhu zemského elementu v nás.

-  Afirmácie vhodné na posilnenie elementu zeme v nás.

Workshop vedie VERONIKA.

O Veronike:

Veronika Králiková je certifikovaná lektorka jogy z Trenčína, ktorá pôsobí aj ako terapeutka Tradičnej čínskej medicíny. Momentálne sa okrem práce s klientami venuje aj štúdiu Tradičnej čínskej medicíny na Inštitúte TČM v Prahe. Viac o Veronike a jej práci si môžeš pozrieť tu: https://www.revoluciazdravia.sk/

Na workshop je potrebné sa vopred prihlásiť:*

*Po prihlásení ti zašleme na tvoj email platobné údaje. Po zaplatení je TVOJE miesto na workshope rezervované. Absenciu nie je možné nahradiť na inom workshope, či na inej lekcii.