Workshop Tradičná čínska medicína

Jar podľa TČM - Element drevo – pečeň a žlčník.

Nedeľa 12.03.2023
10:00 - 13:00
Cena kurzu: 32 Eur.

Jar je obdobím expanzie. Energia dreva stúpa nahor a do všetkých strán a jej základnou funkciou je spriechodňovanie. Po zimnom oddychu a stagnácii je potrebné energiu zase rozhýbať. Táto dynamická energia nám napomáha zbaviť sa nánosov zimy.

Je to energia nových začiatkov. Je to obdobie klíčenia, rastu a expanzívnej energie. Obdobie realizácie, kreativity, uskutočňovania v hmote všetkých našich vízii a nápadov. Ak túto snahu o rast, prejavenie a vývoj, ktoré sú typické pre jarnú energiu dreva nenasledujeme, energia pečene začína stagnovať, objavuje sa hnev ako emócia patriaca elementu dreva a vznikajú blokády a tie spôsobujú nespočetné zdravotné problémy.

Nasledovaním energie elementu dreva na fyzickej, mentálnej aj duševnej úrovni si dokážeme uchovať a kultivovať našu životnú energiu Qi a vytvárať harmóniu vo všetkých oblastiach našich životov,
vrátane zdravia.

Príď sa dozvedieť viac.

Čo všetko sa na tomto workshope dozvieš a naučíš?
Množstvo teoretických aj praktických informácii a návodov:

- Čo symbolizuje element drevo a ako sa prejavuje jeho nerovnováha na mentálnej, emočnej aj fyzickej úrovni.

- Ako v sebe harmonizovať element dreva a ako podporiť správne fungovanie pečene a žlčníka patriace podľa Tradičnej čínskej medicíny práve drevu.

- Čo spôsobuje ich oslabenie a aj to akými chronickými ochoreniami sa prejavuje (povieme si viac o migrénach, menštruačných problémoch, problémoch so zrakom, poruchách spánku, podráždenosti a depresiách, strate vízií a zníženej kreativite).

Ako sa starať o svoje zdravie vhodným stravovaním pre toto obdobie.

Techniky na podporu imunity: moxovanie, akupresúra, bylinná terapia.

Základné cviky na spriechodnenie energie Qi v meridiánoch pečene a žlčníka.

- Jarné desatoro pre zdravie.

- Afirmácie vhodné na posilnenie elementu dreva v nás.

Kurz vedie VERONIKA.

O Veronike:

Veronika Králiková je certifikovaná lektorka jogy z Trenčína, ktorá pôsobí aj ako terapeutka Tradičnej čínskej medicíny. Momentálne sa okrem práce s klientami venuje aj štúdiu Tradičnej čínskej medicíny na Inštitúte TČM v Prahe. Viac o Veronike a jej práci si môžeš pozrieť tu: https://www.revoluciazdravia.sk/

Na kurz je potrebné sa vopred prihlásiť:*

*Po prihlásení ti zašleme na tvoj email platobné údaje. Po zaplatení je TVOJE miesto na workshope rezervované. Absenciu nie je možné nahradiť na inom workshope, či na inej lekcii.