Pre zdravé telo

Oblasť chrbta a chrbtice je komplexná záležitosť. Nejde len o chrbát ako taký. Ovplyvňujú ho ramená, stred tela – CORE, stav hamstringov, oblasť sedacích a stehenných svalov a tiež psychický stav. Na tejto lekcii sa naučíš, ako uvoľniť chrbát, posilniť ho a objaviť jeho nepoznanú pohyblivosť - mobilitu, spolu s ľahkosťou pohybu. Objavíš kompaktnosť a dokonalosť fyzického tela. Zmení sa tvoje držanie tela, aj tvoja psychika.

Na tejto lekcii sa spája krásne cvičenie s príjemnou relaxáciou. BODYART ako holistický tréning apelujúci na telo, myseľ, aj dušu ťa naučí vnímať svoje telo, spoznať ho a cítiť sa v ňom lepšie ako kedykoľvek predtým. Kombinuje silu, flexibilitu, mobilitu a dýchacie techniky. Cvičenia budeš vykonávať pomaly, vedome a v kombinácii s dýchaním. Cvičenie plynule prejde do VEDENEJ MEDITÁCIE, ktorá ťa dokonale uvoľní, vyčistí ti hlavu, zrelaxuje telo aj myseľ a pripraví ťa na nový deň.

Holistický tréning apelujúci na telo, myseľ, aj dušu. BODYART ťa naučí vnímať svoje telo, spája fyzický tréning s mentálnou relaxáciou. Princíp cvičenia vychádza z harmónie Yin a Yang (z protikladov). Cvičenie BODYART touch JOGA je zamerané na YIN "časť" nášho "ja". Je silovo a kondične menej náročné, rozvíja predovšetkým mobilitu a zväčšuje rozsah pohybu, preto je táto lekcia vhodná aj pre začiatočníkov. Lekcia pre každého, kto chce cítiť prúdiacu energiu vo svojom tele, a naozaj prežiť a precítiť každý jeden pohyb.

JOGA je prepojenie fyzického s duchovným. JOGU môžeš praktizovať ako fyzické cvičenie na zlepšenie mnohých aspektov svojho tela. JOGA do veľkej miery pracuje s energiami a prepája telo a myseľ, preto sa pravdepodobne časom dostaneš aj k jej duchovnej stránke. JOGA je vnútorná práca, ale i disciplína spojená so sofistikovaným cvičením a dýchaním. Môžeš si u nás zacvičiť dynamickejšiu Ashtangu, či Vinyasa jogu, ale aj pomalšiu a jemnejšiu jogu.

Jogová tradícia hovorí, že ráno je ideálne na prax ásan. Ráno ti ponúka nový deň, novú energiu, nové zážitky a každý deň nový začiatok. Ranná JOGA je ideálnym štartom do nového dňa, ak nemáš rada/rád ranný zhon. Nabije ťa pozitívnou energiou, rozhýbe chrbticu i celé telo, naštartuje všetky procesy v tele a umožní ti spojiť sa so sebou. Ranná JOGA nastaví tvoje telo aj myseľ na ideálne fungovanie počas celého dňa.

Lekcia v pomalom tempe inšpirovaná jogou a BODYART tréningom. Príjemné cvičenie pre telo, myseľ aj dušu, ktoré prináša uvoľnenie svalov, fyzického aj psychického napätia. Pomocou cvičení zameraných na predĺženie svalov a posilnenie tela sa zlepší tvoja flexibilita, sila a celkové držanie tela. Cvičenia nasledujú plynule za sebou, čo vytvára príjemný FLOW, čo je stav, kedy sa sústredíš len na pritomný okamih a odpútaš sa od všetkých starostí a problémov. Po tomto tréningu sa budeš cítiť ako nový človek.

Rovnováha v pohybe aj v hlave. Tréning so zameraním na stred tela, v ktorom nájdeš fyzickú i duševnú rovnováhu. Silný a funkčný stred tela je základom každého pohybu. Cieľom tréningu je naučiť sa aktívne a správne zapájať hlboký stabilizačný systém pri cvičení, ale aj pri bežných, každodenných činnostiach. Prostredníctvom správne zvolených a skombinovaných cvikov trénuješ silu, stabilitu, koncentráciu a rozvíjaš flexibilitu a mobilitu. Cvičenie, ktoré zabezpečí nielen kocky na bruchu, ale predovšetkým správne držanie tela.