Kurz SILA DYCHU 

Pranayama kurz.

Štvrtok
16:00 - 16:50

11.01. - 29.02.2024

Cena kurzu: 64 Eur/ 8 lekcií

Prana, alebo aj qi sa používa vo význame životná energia. Dych je taktiež zdrojom životnej energie. Tak prečo sa mu nevenovať, nevyužiť ho a nedať mu rovnakú pozornosť, ako iným veciam v našom dni.

Pranayama je jeden z hlavných pilierov jogy. Dych je to, čo ŤA vedie z ásany do ásany, to, čo TI umožní hlbšie precítenie pozície. Aj to, čo prenesie pozornosť tvojej mysle do prítomného okamihu a spojí ŤA so sebou. Je základom pri meditáciach a je dostupný každému zadarmo. Nič ŤA nestojí sa zhlboka nadýchnuť a precítiť ten príval energie do tvojho tela.

Ak si doteraz nevenoval/a pozornosť dychu pri joge, možno je čas začať. Posunie to tvoju prax do iných sfér.

Dych a jeho kvalita má vplyv na nervový systém. Tým, že sa ho naučíš regulovať, dokážeš zvládať rozličné situácie. Naučíš sa tiež pustiť myseľ, odpútať sa od myšlienok a znova prežiť vnútorný pokoj a harmóniu. Tiež sa naučíš si toto všetko preniesť do každodenného života.

Počas 8-týždňového kurzu sa naučíš 4 základné techniky (level I), ktoré spolu súvisia, nadväzujú na seba a pomôžu TI v meditáciach, pri joge, a aj v bežnom zivote, keď myseľ ide na plné obrátky.

Kto vie regulovať svoj dych, je majstrom svojho života.

Kurz vedie ĽUBKA.

Na kurz je potrebné sa vopred prihlásiť:*

* Po prihlásení ti zašleme na tvoj email platobné údaje. Po zaplatení máš rezervované miesto na všetky dátumy, v ktorých kurz prebieha.