Pranayama workshop

Piatok 29.04.2022
18:00 - 20:00

Cena lekcie: 22 Eur.

Prana, alebo aj qi sa používa vo význame životná energia. Dych je taktiež zdrojom životnej energie. Tak prečo sa mu nevenovať, nevyužiť ho a dať mu rovnakú pozornosť, ako iným veciam v našom dni.

Pranayama je jeden z hlavných pilierov jogy. Dych je to, čo nás vedie z ásany do ásany, to, čo nám umožní hlbšie precítenie pozície, a aj to, čo prenesie pozornosť našej mysle do prítomného okamihu a spojí nás samých so sebou. Je základom pri meditáciach a je dostupný každému. Nič nás nestojí sa zhlboka nadýchnuť a precítiť ten príval energie do nášho tela.

Ak ste doteraz nevenovali pozornosť dychu vo vašej jogovej praxi, je čas začať. Posunie to vašu prax do iných sfér.

Dych a jeho kvalita má vplyv na nervový systém a tým, že sa ho naučíme regulovať sa naučíme, ako zvládať rozličné situácie, naučíme sa pustiť myseľ, odpútať sa od myšlienok a znova prežiť vnútorný pokoj a harmóniu. A tiež sa naučíme si toto všetko preniesť do každodenného života.

Počas 2 hodín, ktoré spolu strávime, si povieme niečo o Advaita Vedanta filozofii, ktorá priamo súvisí s Pranayamou. Ukážeme si niekoľko techník, ktoré tvoria základ, súvisia spolu, nadväzujú na seba a môžu tvoriť sekvenciu pre našu Pranayama prax.

Kto vie regulovať svoj dych, je majstrom svojho života.

Workshop vedie ĽUBKA.

Na workshop je potrebné sa vopred prihlásiť:*

* Po prihlásení ti zašleme na tvoj email platobné údaje. Po zaplatení je TVOJE miesto na workshope rezervované. Absenciu nie je možné nahradiť na inom workshope, či na inej lekcii.