Kurz FYZIOCVIČENIE

Cvičenie s fyzioterapeutkou pre život bez bolesti.

Utorok
16:45 - 17:45
21.05. - 25.06.2024
Cena kurzu: 6
0 Eur/6 lekcií

Nedostatok pohybu, dlhodobé sedavé aktivity, opakujúci sa pohybový stereotyp, či už v práci, alebo v bežnom živote, môže viesť k rôznym bolestiam. Aby sme predchádzali a zmiernili tento nepríjemný stav, pripravili sme si pre TEBA cvičenie zamerané na správne dýchanie, posilnenie hlbokého stabilizačného systému, posilnenie jednotlivých svalových skupín a zlepšenie flexibility.

V rámci cvičenia budú využívané prvky rôznych fyzioterapeutických cvičebných metodík, ktoré budú vhodne volené pre potreby každého účastníka.

Kurz je určený pre tých, ktorým intenzívne cvičenie spôsobuje problémy a tak isto pre tých, ktorých bolesť limituje a obmedzuje, a nevedia, ako začať cvičiť. Cvičenie je zamerané predovšetkým na oblasť chrbtice, ale takisto sa budeme venovať aj ostatným partiám ako sú ramená, lopatky, bedrá a kolená.

Cvičenie je vhodné pre:
- ľudí s bolesťami chrbta,
- ľudí s nesprávnym držaním tela,
- menej aktívnych jedincov,
- ľudí so skoliózou,
- ľudí so sedavým zamestnaním.

Obsah kurzu:
- uvoľňovacie cvičenia,
- stabilizačné a posilňovacie cvičenia,
- cvičenia zamerané na posilnenie hlbokého stabilizačného systému,
- cvičenia zamerané na zlepšenie mobility.

Kurz vedie MAJKA z Alpha Fyzio.

O Majke:
Majka vyštudovala fyzioterapiu na Fakulte zdravotníckych vied UCM v Piešťanoch, zúčastnila sa na mobilite na Masarykovej Univerzite v Brne a 2 roky pracovala v kúpeľoch v Bojniciach. Vrámci praxe sa stretáva so širokou škálou pacientov s rozličnými problémami. Momentálne pracuje ako fyzioterapeutka v Alpha Fyzio.

Na kurz je potrebné sa vopred prihlásiť:*

* Po prihlásení a zaplatení kurzu máš rezervované miesto na všetky dátumy, v ktorých kurz prebieha.