Kurz FYZIOCVIČENIE v tehotenstve

Cvičenie s fyzioterapeutkou pre budúce mamičky.

Utorok
15:30 - 16:30
19.03. - 23.04.2024
(okrem 02.04.2024)
Cena kurzu: 60
 Eur/5 lekcií

Všetky budúce mamičky pozývame na kurz cvičenia s fyzioterapeutkou. Čakajú ŤA terapeutické techniky a cvičenia, ktoré TI pomôžu zmierniť bolesti a nepohodlie spojené s tehotenstvom a pripravia ŤA na pôrod. Náš kurz TI pomôže čo najlepšie zvládnuť zmeny, ktoré tvoje telo čakajú a poskytne množstvo praktických rád ohľadom cvičenia, či držania tela.

Tehotenstvo má výrazný vplyv na postúru ženy. Zväčšujúca sa záťaž na bruško spôsobuje zmeny ťažiska, ktoré môžu viesť k predsunutiu brucha a k zvýšenej lordóze v oblasti krížov. Tieto zmeny následne spôsobujú zvýšené prehnutie v oblasti bedrovej chrbtice a môžu spôsobovať bolesti.

Zväčšujúce sa brucho má výrazný vplyv aj na postavenie hrudníka a ramien, mení sa prirodzený stereotyp dychu. Dochádza ku skracovaniu prsných svalov a k rotácii ramien smerom dopredu. Takisto k ochabnutiu medzilopatkových svalov, následkom čoho vzniká zvýšené zakrivenie v oblasti hrudnej chrbtice.

Tehotenstvo má veľký vplyv aj na oblasť panvy a chodidla, dochádza k uvoľneniu väzov a kĺbov, čo má následne veľký vplyv na stabilitu v oblasti panvy a postavu ženy.

V rámci nášho kurzu sa budeme venovať aj cvičeniu zameranému na posilnenie jednotlivých svalov a nevynecháme ani popôrodnú starostlivosť. Kurz je rozdelený do štyroch lekcií. Vrámci každej z nich sa budeme venovať určitej svalovej skupine, povieme si o najčastejších problémoch spôsobených vplyvom tehotenstva a na záver hodiny bude priestor pre otázky.

Kurz vedie MAJKA z Alpha Fyzio.

O Majke:
Majka vyštudovala fyzioterapiu na Fakulte zdravotníckych vied UCM v Piešťanoch, zúčastnila sa na mobilite na Masarykovej Univerzite v Brne a 2 roky pracovala v kúpeľoch v Bojniciach. Vrámci praxe sa stretáva so širokou škálou pacientov a hlavne pacientiek s problémami v oblasti panvového dna. Ženská problematika ju zaujíma už nejaký čas a rada sa v tejto oblasti vzdeláva. Absolvovala kurz fyzioterapia v tehotenstve, po pôrode a fyzoterapia svalov panvového dna pod vedením Mgr. Zuzany Wolekovej. Práve preto si myslíme, že je Majka ideálnou lektorkou na vedenie Kurzu FYZIOCVIČENIE v tehotenstve.

Na kurz je potrebné sa vopred prihlásiť:*

* Po prihlásení a zaplatení kurzu máš rezervované miesto na všetky dátumy, v ktorých kurz prebieha.