Diagnostika podľa TČM

Komplexná diagnostika zdravotného stavu podľa princípov Tradičnej čínskej medicíny (TČM).

Nedeľa 28.05.2023
13:30 - 18:30

K dispozícii tieto termíny:
13:30 - 14:25
14:30 - 15:25
15:30 - 16:25
16:30 - 17:25
Cena sedenia (55 min): 26 Eur.

Komplexná diagnostika zdravotného stavu podľa princípov Tradičnej čínskej medicíny (TČM), ktorá TI ponúkne komplexný obraz toho, v akom stave sa nachádzaš.

TČM je spolu s ayurvédou jedným z najstarších medicínskych systémov, ktorý pomáha ľuďom k nastoleniu rovnováhy už tisíce rokov. Je to holistická medicína, ktorá využíva poznatky a múdrosť prírody a aplikuje ich na človeka. Ide o komplexný systém, ktorý spája telo, myseľ a dušu človeka a pátra po príčinách, prečo sa niektorá časť našej bytosti vychýlila z rovnováhy. Telo s nami komunikuje. To, čo sa nám ukáže na tele ako nejaká choroba má väčšinou príčinu niekde hlbšie. Nesnažíme sa preto „napraviť“ len telo, ale naopak zistiť prečo ho vlastne treba naprávať a vyriešiť tak podstatu problému.

Ide o konzultáciu v trvaní 55 minút, počas ktorej sa porozprávaš s Veronikou naozaj o všetkom :). Cieľom je čo najlepšie pochopiť tvoj aktuálny zdravotný stav, a na zákalde toho s ním ďalej narábať.

Tradičná čínska medicína pri diagnostike zdravotného stavu využíva 4 základné metódy:

- Pozorovanie (tváre, pokožky, chôdze, hlasu, celkového prejavu, atď.),
- Detailný rozhovor o zdravotnom stave, príznakoch ochorenia a akýchkoľvek iných vychýleniach zo stavu rovnováhy fyzickej, emočnej, či psychickej (dotazovanie o stravovacích návykoch, trávení, spánku, bolestiach, menštruácii, atď.),
- Diagnostika z jazyka (skúma sa farba, veľkosť, povlak a útvary ako ryhy),
- Diagnostika pulzu.

Na základe týchto metód sa určia základné obrazy nerovnováhy a následne sa navrhnú individuálne postupy ako zdravotný stav zlepšiť. Tie zahŕňajú bylinnú terapiu podľa TČM, stimuláciu akupunktúrnych bodov či dietetické odporúčania.

Sedenie vedie VERONIKA.

O Veronike:

Veronika Králiková je certifikovaná lektorka jogy z Trenčína, ktorá pôsobí aj ako terapeutka Tradičnej čínskej medicíny. Momentálne sa okrem práce s klientami venuje aj štúdiu Tradičnej čínskej medicíny na Inštitúte TČM v Prahe. Viac o Veronike a jej práci si môžeš pozrieť tu: https://www.revoluciazdravia.sk/

Na sedenie je potrebné sa vopred prihlásiť: